FAQ

Czy to coś kosztuje?

Nie, udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny - potrzebujesz tylko komputera, dostępu do internetu (a jeśli chcesz brać udział w sesji to mikrofonu i zależnie od preferencji MG - kamery).

Gdzie jest program?

Program opublikujemy w środę (25 marca) na naszej stronie. Linki do programu i sesji zastąpią linki do formularzy zgłoszeniowych.

Jakich narzędzi będziemy używać?

Prelekcje będą się odbywały na meet.google.com - linki do nich znajdziesz na discordzie przed rozpoczęciem się danego punktu. Część prelekcji będzie dostępna jako streamy na Facebooku - zależnie od preferencji prowadzących. Sesje będą się odbywały na platformach wybranych przez MG. Ze swojej strony staramy się używać narzędzi które nie wymagają instalowania jakiegokolwiek specjalnego oprogramowania. W miarę nowa przeglądarka powinna wystarczyć.

Jak mam znaleźć MG?

W systemie zapisów na sesje będą znajdowały się ksywki MG Na naszym discordzie znajdziesz kanał #rpg-info, tam mozesz odszukać swojego Mistrza Gry i wspólnie z nim przenieść się na wybrany kanał komunikacji (w razie problemów także na #rpg-info otrzymasz pomoc).

Jak mam znaleźć drużynę?

W systemie zapisów będą widoczne nazwy uczestników danej sesji. O wybranej godziny wywołaj ich na kanale #rpg-info w razie problemów poproś jednego z naszych helperów.

To gdzie w końcu gramy?

Medium sesji wybiera MG, to może być discord (jego własny, lub kanał na naszym konwentowym), meet.google.com (w takim wypadku możemy tam utworzyć kanał), roll20, czy meet.jit.si (alternatywa dla hangoutsów i google meet).

Czy jako uczestnik prelekcji potrzebuję mikrofonu?

Nie, pytania możesz zadawać na czacie.

Czy do prelekcji można dołączyć w trakcie jej trwania?

Tak, ale bardzo prosimy o nie zakłócanie prelekcji. Z rozmaitych przyczyn używamy narzędzi przeznaczoncych do spotkań wieloużytkownikowych, więc ciągłe wchodzenie i wychodzenie może je nieco zaburzać.

Potrzebuję pomocy, gdzie mam się odezwać?

Na naszym discordzie znajdziesz kanał #punkt-info, tam możesz poprosić o pomoc. Jeśli twój problem dotyczy sesji, pytaj na #rpg-info. Jest także otwarty kanał #orgroom jeśli potrzebujesz uwagi organizatora - ale prosimy o nie nadużywanie go.