Larpy

Biały Kruk

Prowadzący: Dorota Kalina Trojanowska (Discord: Dorota Kalina #1671)

Organizacja: LubLarp

Autor larpa: Dorota Kalina Trojanowska

Czas trwania: 2.5 godziny

Ograniczenia wiekowe: 18+

Opis:

„Z żalem żegnamy Isobel Hargreaves, przyjaciółkę, współpracowniczkę, artystkę, inspirację. Twoja praca nie pójdzie marne, Twoje dzieło nie zostanie zapomniane, Twoja dusza będzie żyła wiecznie.

– Przyjaciele i współpracownicy z ‘Białego Kruka’”

„Biały Kruk” to larp narratywistyczny o stracie, opowieściach, sztuce i tym, jak wpływa ona na nasze życie. Gracze wcielą się w członków grupy artystycznej, którzy przeżywają żałobę po jednej z nich. Istotnym elementem gry jest wymyślanie i opowiadanie historii na podstawie podanych krótkich streszczeń i wskazówek. Scenariusz inspirowany jest m.in. twórczością Edgara Allana Poego oraz larpem Jakuba Barańskiego „Super Mario Business Story”.

O czym jest ta gra?

Pełen scenariusz gry jest dotępny pod tym linkiem: https://docs.google.com/document/d/1mH-IHuzNhss83oRjyLuJGzpnd4wj1DNyoO29I7Vz8MU/edit

Przeczytanie scenariusza nie przeszkadza we wzięciu udziału w grze.

Wymagania co do przygotowania uczestników: Mile widziane kamerki internetowe.

Aplikacje do zainstalowania: Discord / Hangout

Fabulous Forties

Prowadzący: Marta "Chochlik" Struś (Discord: Chochlique#3787)

Organizacja: Carnival Team

Autor larpa: Marta "Chochlik" Struś

Czas trwania: 2 godziny

Ograniczenia wiekowe: 18+

Opis:

Słodko- gorzki "Big Brother" przyszłości (plus jak coś znajdziecie w design docu co chcecie uwypuklić, to śmiało:)

O czym jest ta gra?

https://docs.google.com/document/d/1tqialfPsG1DCCI8K3RxUcP0HdIlzk5OGQZ860rXjJvM/edit?usp=sharing

Design doc:

https://docs.google.com/document/d/1tqialfPsG1DCCI8K3RxUcP0HdIlzk5OGQZ860rXjJvM/edit?usp=sharing

Wymagania co do przygotowania uczestników: kamerka internetowa- tak, oraz wypełnienie ankiety przed grą i nagranie krótkiego (max 3min) filmiku także przed grą (instrukcja ta jest również zawarta w design docu )

Aplikacje do zainstalowania: webex meetings- podam szczegółowe instrukcje

Ostatni impuls

Prowadzący: Weronika "Kaczka" Korycińska (Discord: Kaczka#4211)

Organizacja: Naturalne20

Czas trwania: 2 godziny

Ograniczenia wiekowe: Gra dla całej rodziny

Opis:

W ostatnim bunkrze na Ziemi, został już tylko jeden człowiek i dwie sztuczne inteligencje, które mają za zadanie dotrzymać mu towarzystwa do końca jego dni. Kiedy drobna usterka zakłóca codzienną rutynę, najwyższa pora odrzucić wszelkie kłamstwa i zastanowić się, co naprawdę czyni nas ludźmi.

Ostatni impuls to narratywistyczny nanolarp skupiony na rozmowie o świadomości, śmierci, cywilizacji, a przede wszystkim – o byciu człowiekiem.

Design doc:

https://drive.google.com/file/d/19I3LqNeJC96RtD97_EX4RJ8-uLoi5gKW/view?usp=sharing

Wymagania co do przygotowania uczestników: Kamerka internetowa, dobre połączenie i miejsce, gdzie nikt nie będzie przeszkadzał

Aplikacje do zainstalowania: discord

X-Wing Pilots

Prowadzący: Paweł 'Tredo' Potakowski (Discord: Tredo / Paweł#0455)

Organizacja: Carnival Team

Autor larpa: Paweł 'Tredo' Potakowski

Czas trwania: 2 godziny

Ograniczenia wiekowe: 15+

Opis:

Myśliwiec T-65C-A2 X-wing wyprodukowany przez Incom Corporation to myśliwiec przewagi kosmicznej używanym przez Sojusz Rebeliantów podczas galaktycznej wojny domowej. Jego przeznaczeniem jest rola uniwersalnego myśliwca, który ma radzić sobie w każdej sytuacji bojowej, z czego wywiązuje się znakomicie. Był to protoplasta osławionego T-65B, który da Rebelii zwycięstwo w wojnie. Wojnie z Imperium, która właśnie trwa!

- Co z tego, że oni mają przeklętego Imperatora albo potwornego Dartha Vadera skoro po naszej stronie jest Moc. Słyszałeś, że ten młody co rozwalił Gwiazdę Śmierci podobno jest JEDI... - trzaski w systemie komunikacji utrudniły zrozumienie co jeszcze powiedział Red 4.

Należycie do Eskadry Czerwonej. Dzięki wyczynowi Luka Skywalkera staliście się żywą legendą. No dobra. On się stał żywą legendą, ale wy towarzyszyliście tej legendzie. X-Wingi są wyjątkowo ważne dla sukcesu Rebelii. A bez Was. Bez pilotów tych niesamowitych myśliwców byłyby tylko żelastwem w hangarze.

O czym jest ta gra?

W świecie Gwiezdnych Wojen, każdy zna Hana Solo i Chewbaccę w ich Sokole Milenium. Jest Księżniczka Leia, która kiedyś stanie się Generał Organą. A gracze wcielają się w tych pozornie bezimiennych bohaterów. Wkład białkowy do myśliwców, które mogą w każdej chwili zostać zestrzelone przez wroga. Ale Pilot X-Winga też ma swoje własne myśli, uczucia. Ma jakieś imię. Ma kogoś kto czeka na niego w domu na rodzinnej planecie.

Jeśli zagrać w niecodzienny larp, który nie potrzebuje udziału MG tylko Was. 6 pilotów X-Wingów to sprawdźcie czy wasz Facebook Messenger ma odpowiednią nakładkę pozwalającą wyglądać jak pilot tej legendarnej maszyny.

Sposób i forma zapisów na grę zostaną jeszcze potwierdzone z organizatorami Konline, ale każdy z graczy otrzyma swoją postać oraz własny arkusz wydarzeń. Przygotujcie telefony podłączone do prądu i połączone z dobrą siecią internetową, każdy z Was niech ma także dwie kości dziesięciościenne (najlepiej k100). Do udziału w larpie przyda się mieć wydrukowaną kartę oraz arkusz, na którym będziecie oznaczali kolejne wydarzenia wynikające z przebiegu gry oraz wyników rzutów, które podadzą Wam pozostali członkowie Czerwonej Eskadry.

Wymagania co do przygotowania uczestników: Facebook Messenger, dobry internet, drukarka.

Aplikacje do zainstalowania: Facebook Messenger

Inne informacje dla uczestników: Niech Moc będzie z Wami!